فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده کل «جیش الفتح» در حلب کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع العربیه روز جمعه 9 سپتامبر 2016 از کشته شدن فرمانده کل «جیش الفتح» و تعدادی از فرماندهان دیگر این گروه در حملات هوایی ائتلاف بین المللی در حومه حلب خبر دادند.

  طبق این منابع «ابوهاجر الحمصی» معروف به "ابوعمر سراقب"، فرمانده کل «جیش الفتح» و تعدادی از فرماندهان برجسته جبهه فتح الشام در حملات هوایی که محل برگزاری نشست آن‌ها در حومه حلب را هدف قرار داد، کشته شدند.

  لازم به یادآوری است که گروه نظامی «جیش الفتح» در واقع همان جبهه النصره است که پیشتر با القاعده بیعت کرده بود و مدتی پیش از القاعده جدا شد.

  در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی ضمن تایید خبر کشته شدن ابوعمر سراقب، اعلام کرد، ابومسلم الشامی، یکی دیگر از فرماندهان برجسته جبهه «فتح الشام» نیز در این حمله هوایی کشته شده است.

  از سوی دیگر جبهه «فتح الشام» روز پنجشنبه در حساب توئیتر خود از کشته شدن فرمانده کل «جیش الفتح» در یک حمله هوایی در استان حلب واقع در شمال سوریه خبر داد.

  جبهه «فتح الشام» اما در باره جزئیات این حمله هوایی چیزی بیان نکرده است.

  جبهه «فتح الشام» تشکلی نظامی که از گروه‌های تندرو اسلامی تشکیل شده است. این تشکیلات تندرو تمام ادلب را در کنترل خود دارد و اکنون در حومه جنوبی حلب با نیروهای اسد در حال جنگ است.  تبلیغات

  برگزیده های کاربران