فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عمرو موسى ادعای رسانه‌های ایران در باره هجوم وی به سعودی را تکذیب کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دفتر عمرو موسی رئیس سابق اتحادیه عرب، روز جمعه 9 سپتامبر طی بیانیه‌ای ادعای برخی از رسانه‌های ایران مبنی بر حمله لفظی وی به ائتلاف عربی به رهبری سعودی را به شدت تکذیب کرد.

  این دفتر با نفی اخبار و گزارش‌های "دروغ" برخی از خبرگزاری‌های و وب سایت‌های خارجی و به ویژه ایرانی، هرگونه مصاحبه یا گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی مصری«CBC» را تکذیب کرد.

  خبرگزاری مهر و ایرنا در گزارشی ادعا کردند که عمرو موسی در گفت‌وگو با شبکه «سی بی سی» مصر از اقدام سعودی به تشکیل ائتلاف عربی علیه حوثی‌ها در یمن انتقاد کرده، آن را تصمیمی «احمقانه و بی‌فکرانه» توصیف کرده است.

  به ادعای خبرگزاری مهر و ایرنا، عمرو موسی خطاب به سران کشورهای عربی از آنها خواست که ریختن خون مردم یمن را متوقف کنند.

  در بیانیه دفتر عمرو موسی ضمن تکذیب این اخبار آمده است، وی در حال حاضر برای شرکت در یک کنفرانس بین‌المللی در سوئیس حضور دارد و هیچگونه اظهاراتی یا مصاحبه‌ای با مطبوعات نداشته است، لذا تمام اخبار منتشر شده در این زمینه دروغ و نادرست است. بیانیه تاکید کرد، موضع عمرو موسی نسبت به تصمیم کشورهای عربی روشن، شناخته شده و بدون ابهام است.

  این بیانیه در پایان از همه رسانه خواسته تا پیش از انتشار هرگونه خبری به نقل از عمرو موسی به منابع مرتبط با وی از قبیل دفتر اطلاع‌رسانی این شخصیت سیاسی مصری یا به حساب‌های رسمی وی در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کرده و سپس اقدام با انتشار اخبار کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران