فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت خارجه آمریکا: کری با لاوروف در ژنو دیدار می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پس از نامشخص بودن موضوع ملاقات مجدد کری با لاروف در ژنو برای گفتگو در باره سوریه، ایالات متحده شامگاه پنجشنبه 8 سپتامبر اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور با لاوروف دیدار خواهد کرد.

  محور گفت وگوهای این دیدار بحران سوریه خواهد بود.

  جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه اعلام کرد، دیدار کری با لاوروف با هدف ادامه گفت وگوهای دو طرفین در رابطه با بحران سوریه صورت می گیرد.

  وی تاکید کرد که گفت وگوهای دو وزیر خارجه آمریکا و روسیه بر کاهش خشونت‌ها، رساندن کمک‌های انسانی به مناطق محاصره شده وتلاش برای پایان دادن به جنگ در سوریه متمرکز خواهد شد.

  قرار بود روز گذشته وزرای خارجه آمریکا و روسیه برای بحث درباره بحران سوریه در ژنو ملاقات کنند. اما به دلایلی این ملاقات به تاخیر افتاد و گزارش‌های ضد نقیض از اختلاف عمده واشینگتن و مسکو بر سر بحران سوریه منتشر شده است.

  از سوی دیگر روسیه اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور روز چهارشنبه در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی‌اش پیرامون جزئیات توافقنامه‌ای جهت همکاری در زمینه رویارویی با گروه‌های تروریستی، کمک‌رسانی انسانی و آغاز پروسه سیاسی گفت‌وگو کرد.

  روز گذشته وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که تا کنون در مورد انجام ملاقات میان کری و لاوروف توافقی نشده است. اما پس از آن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دیدار دو وزیر خارجه را تاکید کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران