فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ايران و روسيه ارسال تجهيزات نظامى وسرباز به سوريه را افزایش دادند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ايران و روسيه از بامداد امروز يكشنبه ارسال هواپیماهاى نظامى حامل تدارکات نظامی، نفرات و مهمات به خاک سوریه براى دفاع ازرژیم بشار اسد را شدت داده‌اند.

  به گزارش سايت " گزارش جنگ" كه اخبار مداخله نظامى ايران در سوريه را پوشش مى دهد، نقشه رادار هوائی نشان مى دهد كه در حدود سی دقیقه بامداد ۴ سپتامبر ۲۰۱۶ به وقت محلی، سه هواپیمای ترابری نظامی برخاسته از تهران به مقصد دمشق همزمان در حال گذر از خاک عراق بودند.

  تصاوير منشر شده نشان مى دهد یک هواپیمایی ایلیوشن Il-76 ایران، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیروی هوائی ایران و یک هواپیمای ایلیشون IL-76 ارتش سوریه به فاصله‌ی دقایقی از یکدیگر در حال ورود به خاک سوریه هستند.

  همزمان، یک هواپیمای ترابری نظامی آنتونوف An-124 متعلق به نیروی هوائی روسیه نیز که از پایگاه گلن دژیک در این کشور برخاسته بود ساعتی پیش از روی خاک ایران عبور کرد و به سوریه وارد شد.

  پنجمین فروند كه یک هواپیمای ترابری نظامی ایلیوش IL-62 است از پایگاه چکالفسکی روسیه برخاسته با عبور از خاک ایران در فرودگاه لاذقیه حدود ۵:۳۰ صبح به وقت محلی ۴ سپتامبر ۲۰۱۶ نشست.

  نایب رئیس مجلس شوراى ايران مسعود پزشکیان٬ روز گذشته گفته بود كه همكارى نظامى تهران و موسكو و استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه همدان با اجازه رهبر جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است.

  وی افزوده «مسائل سیاسی و امنیتی این چنینی بیشتر به شورایعالی امنیت ملی و رهبری معظم انقلاب مربوط می‌شود تا اینکه مجلس وارد عمل شود. بدون اجازه رهبری امکان ندارد چنین اقدامی صورت پذیرد.»

  تبلیغات