فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراض دولت یمن علیه بغداد به دلیل استقبال از کودتگران حوثی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به دنبال دیدار حوثی‌ها از بغداد، دولت قانونی یمن٬ از مقامات عراقى خواسته که دیدار هیئت کودتاچیان از این کشور و استقبال از آنها را توضیح دهند. برخی رسانه‌های عراقی از به رسمیت شناختن شورای سیاسی کودتاچیان توسط دولت بغداد خبر داده بودند.

  به موازات این اعتراض سیاسی از سوی دولت قانونی یمن، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش به عملیات نظامی برای درهم کوبیدن مواضع کودتگران ادامه می دهند.

  در همین حال جنګنده‌های ائتلاف عربی مواضع کودتاچیان در صنعا الحدیده٬ تعز٬ المحویت و صعده٬ به شدت بمباران کردند.

  ائتلاف عربی همچنین پادګان‌ها٬ مواضع و محل تجمع شبه نظامیان حوثی و مخلوع صالح را در شماری از استان‌ها٬ هدف قرار دادند. در صنعا دار الریاسه و پادګان‌های نهدین و امنیت مرکزی را بمباران کردند.

  در دیگر استان‌ها نیز٬ بمباران جنګنده های ائتلاف دانشکده جنگی در الحدیده در غرب یمن، و پادگان امنیت مرکزی در استام المحویت و نیز لشکر 310 در تعز هدف قرار گرفت.

  جنگنده‌های ائتلاف پیشتر 30 حمله علیه مواضع حوثی ها در صعده هدف قرار گرفته بود.

  در همین حال، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل در امور یمن، خود را برای از سرگیری مرحله جدیدی از گفتگوهای صلح آماده می کند. او از مسقط پایتخت عمان دیدار کرده و با یوسف بن علوی بن عبدالله دیدار ملاقات کرده است.

  از سوی دیگر دولت مشروع یمن، خواستار توضیح رسمی از مقامات عراقی درباره دیدار هیئتی از کودتاچیان از بغداد شده است.

  یک منبع مسئول در شورای وزیران یمنی گفته که ابهام در موضع مقامات عراقی در استقبال از هیئت شبه نظامیان کودتاچی و رسانه ای کردن دیدار این هیئت با مقامات بغداد، دولت عراق باید یک بیانیه توضیحی رسمی صادر کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران