.
.
.

پیام محمد بن سلمان پس از ترک کشور چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعودی ولی ولیعهد، نایب دوم شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی، پس از ترک کشور چین، پیامی را به عضو دائم دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، و نايب رئیس شورای دولت این کشور، چانگ گو لی ارسال کرد.

در این پیام ولی ولیعهد خطاب به گو لی گفت:« خرسندم در پی ترک کشورتان و پس از پایان دیدار رسمی من از دولت شما به خاطر همکاری ثمربخش و هماهنگی عالی در این دیدار و نخستین نشست کمیسیون مشترک سعودی و چین تشکر و قدردانی کنم.»

در بخش دیگر از این پیام، ولی ولیعهد از نتایج گفتگوهای مشترک که بر استحکام روابط استراتژیک میان دو کشور و علاقه مندی در تعمیق همکاری فی مابین در تمامی زمینه ها، بر اساس چشم انداز خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شی جین بینگ رئيس جمهور چین، در جهت منافع دو ملت دوست، اظهار خرسندی کرد.

گفتنی است که شی جین بینگ رئيس جمهور چین روز چهارشنبه از محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی ولیعهد سعودی، نایب رئيس شورای وزیران و وزیر دفاع در پکن پایتخت چین استقبال کرد.

دو طرف روابط دو جانبه کنونی، دستآوردها، و راه‌های ادامه توسعه همکاری استراتژیک بر اساس چشم انداز 2030 در سعودی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.