.
.
.

امپراتور ژاپن در کاخ خود در توکیو از شاهزاده محمد بن سلمان استقبال کرد

شاهزاده محمد بن سلمان در راس هیئتی وارد ژاپن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آکیهیتو امپراتور ژاپن روز پنجشنبه در کاخ امپراتوری در توکیو از شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد، نایب دوم رئیس شورای وزرا و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی استقبال کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان شامگاه چهارشنبه در سفری رسمی به دعوت دولت ژاپن در راس هیئتی بلندپایه وارد توکیو پایتخت این کشور شد.

در استقبال از شاهزاده محمد بن سلمان در فرودگاه توکیو، كينتارو سونوؤرا وزیر مشاور در امور خارجه ژاپن، نوريهيرو اوكودا سفیر ژاپن در پادشاهی سعودی و احمد البراک سفیر ریاض در ژاپن و شماری از دیگر مقامات ژاپنی حضور داشتند.

در هیئت همراه محمد بن سلمان، وزیر دارایی دکتر ابراهیم العساف، وزیر تجارت و سرمایه گذاری دکتر ماجد القصبی، دکتر عادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی، عادل الجبیر وزیر خارجه، و مهندس خالد الفالح وزیر انرژی و صنعت، ماجد الحقیل وزیر مسکن و شماری دیگر از مقامات بلندپایه سعودی حضور دارند.

قرار است شاهزاده محمد بن سلمان در این سفر همکاری دو کشور در زمینه صنعت و انرژی را با مقامات ژاپنی مورد و بحث و بررسی قرار دهد.

نوريهيرو أوكودا، سفیر ژاپن در پادشاهی عربی سعودی درباره این سفر گفت که ولی ولیعهد دارای ابتکارهای اقتصادی مثبتی که است که زیربنای چشم‌انداز 2030 در سعودی را تشکیل می‌دهد، وی افزود توکیو این چشم‌انداز را ستوده و برای جامعه عمل پوشاندن به اهداف آن اعلام آمادگی می‌کند.