.
.
.

دستگیری روزنامه‌نگار زن آمریکایی در ترکیه که می‌گوید از اسارت النصره گریخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زن روزنامه‌نگار آمریکایی که موفق به فرار از اسارت گروه النصره در سوریه شده بود، به اتهام ورود غیرقانونی به یک منطقه نظامی در ترکیه توسط نیروهای محلی بازداشت شد.

گروه النصره، شاخه القاعده در سوریه بود که ماه گذشته، ضمن اعلام قطع ارتباط با این گروه، نام خود را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا، چهارشنبه ۳۱ اوت گفت: «لیندسی اسنیل ششم اوت پس از فرار از دست النصره در سوریه، بازداشت شده است و مقام‌های آمریکایی، روز ۲۶ اوت، موفق به دیدار با او شدند».

کربی افزود: «این خبرنگار در ترکیه بازداشت شده است، آنگونه که متوجه شدیم وی از سوریه به ترکیه برگشته و هم اکنون در استان هاتای ترکیه زندانی است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا ادامه داد: «این خبرنگار به جرم ورود غیرمجاز به یک منطقه نظامی تحت پیگرد قرار گرفته ولی نمی‌توانم درباره دلیل یا انگیزه رفتنش به سوریه اظهار نظری کنم».

این خبرنگار خود را در توییتر خبرنگار فعال در استانبول معرفی کرده که با رسانه‌های غربی از جمله شبکه‌های تلویزیونی «ام اس ان بی سی» و «ای بی سی» و «فاکس نیوز» همکاری دارد.

لیندسی اسنیل همچنین خود را از اهالی دایتونابیچ در فلوریدای شرقی معرفی کرده که در سال ۲۰۰۵ از دانشکاه فلوریدا، فارغ التحصیل شده است. وی در عکس‌هایی که از خودش در فضای مجازی منتشر کرده، محجبه است.

آخرین یادداشت‌های او در فیسبوک و توییتر مربوط به پنجم اوت بوده که اعلام کرده النصره وی را به مدت ۱۰ روز زندانی کرده بود ولی با همکاری «یک مرد شجاع» موفق به فرار شده و قصد دارد گزارش زمان اسارتش را مستند کند، چون بنا بر اداعیش، زندانبانان تلفن همراهش را از وی نگرفته بودند.