فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردوغان: جنگ ما علیه داعش و شبه نظامیان کرد ادامه دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه، 28 آگوست گفت، کشورش با عزم و اراده به جنگ علیه تندروهای داعش و شبه نظامیان حزب اتحاد سوریه دموکراتیک ادامه خواهد داد.

  اظهارت رجب طیب اردوغان پنج روز پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در حمایت از ارتش آزاد سوریه که به آزادسازی منطقه جرابلس از کنترل داعش صورت گرفت، ایراد می شود.

  منابع ترکیه می گویند ارتش این کشور در عملیات بازپسگیری جرابلس دهها تن از اعضای داعش و شبه نظامیان کرد را به قتل رسانده است.

  اردوغان که در یک گردهمایی در شهر غازی عینتاب در جنوب شرق ترکیه سخنرانی می کرد، گفت: «ما تمام تلاش خود را برای اخراج داعش از سوریه بکار می گیریم».

  وی افزود:«با همان عزم و اراده راسخ با شبه نظامیان تروریست «حزب اتحاد سوریه دموکراتیک» جنگ خواهیم کرد»

  اردوغان که در برابر هزاران نفر از هواداران خود سخنرانی می کرد گفت:«برای پاکسازی منطقه از گروههای تروریستی آماده و مصمم هستیم».

  اردوغان تاکید کرد:«ما به هیچ گروهی اجازه فعالیت تروریستی در نزدیکی مرزمان نخواهیم داد».

  اردوغان گفت:«مناطق ما مورد تعرض حملات تروریستی قرار گرفت . تروریست‍ها روستای کرکموش را هدف قرار دادند و ما صبر کردیم تا اینکه کاسه صبرمان لبریز شد و جرابلس را از آنها گرفتیم ما اکنون در جرابلس هستیم و اهالی منطقه به خانه هایشان باز گشتند در غازی عنتاب برادرانی داریم اگر مایل باشند می توانند به میهنشان بر گردند. ما برای رفتنشان به آنها کمک می کنین و پشتیبانی می کنیم هر یک ه مکان اصلی خود می رود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران