.
.
.

دولت یمن از طرح آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات صلح استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت قانونی یمن روز یکشنبه 27 آگوست اعلام کرد، از طرح آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات صلح این کشور استقبال می کند.

دولت یمن از طرح ازسرگیری مذاکرات صلح این کشور که با هدف تشکیل دولت وحدت ملی مورد موافقت آمریکا، بریتانیا و کشورهای عربی خلیج و سازمان ملل قرار گرفته است استقبال کرد.

دولت قانونی یمن در بیانیه روز گذشته خود که توسط خبرگزاری «سبا» یمن منتشر گردید بر آمادگی خود برای تعامل مثبت با هرگونه راه حل مسالمت آمیز از جمله طرحی که در نشست جده با حضور وزیران امور خارجه آمریکا، بریتانیا و کشورهای شورای همکاری ارائه شد تاکید کرده و استقبال اولیه خود را از این طرح اعلام نمود.

دولت قانونی یمن از همه تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای پایان دادن به جنگ بر آمده از کودتای حوثی‌ها و صالح و تلاش‌های منطقه‌ای برای پایان دادن به درد، رنج و مشقت مردم این کشور تشکر و قدردانی کرد.

حکومت قانونی یمن ضمن استقبال از طرح جدید آمریکا اعلام کرد که متاسفانه تجربه فتگوها نشان داده که کودتاگران حوثی از هر گامی که دولت قانونییمن برای پایان دادن به خونرزی بر می دارند، به عنوان پیروزی برای خودشان تلقی می کنند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات چند روز پیش در شهر جده اعلام کرد که منازعه یمن بیش از حد ادامه پیدا کرده و اکنون زمان پایان آن فرا رسیده است.