.
.
.

ارتش آزاد تعدادی از روستاهای جرابلس را از کنترل کُردها خارج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر تلویزیون العربیه در مناطق درگیری سوریه روز یکشنبه 28 آگوست 2015 گفت که ارتش آزاد شماری از روستاهای اطراف شهر منبج را از کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک خارج کرد.

طبق این گزارش این ارتش آزاد سوریه . پس از درگیری شدید با نیروهای دموکراتیک سوریه توانست روستاهای تله العمارنه، دابس، بلابان و بئر کوسی را از کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک خارج کند.

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی نوشت که نیروهای اپوزیسیون سوریه شماری از روستاهای واقع در شمال سوریه از کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه خارج کرد.

ارتش آزاد سوریه روز جمعه به کردهای سوریه هشدار داده بود که چنانچه از شهر منبج خارج نشوند از طریق نظامی با آنها رویارویی خواهد کرد.

سرتیپ احمد البری رئیس ستاد مشترک ارتش آزاد سوریه، روز جمعه به کردهای مسلح سوری که شهر منبج را در اختیار دارند هشدار داد. که اگر شهر را ترک نکنند منتظر رویارویی نظامی سختی با ارتش آزاد باشند.

همزمان با این هشدار برخی رسانه‌ها از گلوله باران مواضع کردها توسط توپخانه ارتش ترکیه در جنوب جرابلس خبر دادند.

با ورود ارتش آزاد در منطقه جرابلس و هشدار به کردها برای ترک منبج ، تنش بین دو گروه مورد حمایت ایالات متحده به نقطه اوج خود رسیده است. این اختلاف برای ائتلاف بین المللی که کمپین ضد داعش را رهبری می کند، یک ضعف به شمار می رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم