.
.
.

صدر: پارلمان عراق فاسد است و از فاسدان حمایت می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال سلب اعتماد پارلمان عراق از ژنرال خالد العبیدی وزیر دفاع این کشور، مقتدی صدر پارلمان را به «فساد و حمایت از فاسدان» متهم کرد.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدری‌ها در عراق در بیانیه‌ای گفت:« این پارلمان ثابت کرد که خود پارلمانی فاسد است و از فاسدان در دولت حمایت می‌کند و با کسانی که فساد را برملا و فاش می کنند دشمنی می کند».

صدر از مردم عراق و نمایندگان «شریف» پارلمان این کشور خواست تا از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق حمایت کنند تا دو وزارتخانه کشور و دفاع را افرادی مستقل در اختیار بگیرند.

رهبر جریان صدری‌ها گفت: «مردم نیز نباید در برابر نمایندگان خود در پارلمان ساکت بنشینند وگرنه کسی که به فساد رضایت دهد خود از فاسدان است».

پس از استعفای وزیر کشور پس از انفجار در کراده و سلب اعتماد از وزیر دفاع عراق اکنون برغم بحران و نگرانی از وضعیت جنگی عراق با داعش این دو وزارتخانه کلیدی هنوز بدون وزیر هستند.

این اظهارت مقتدی صدر پس از آن بیان می شود که پارلمان عراق روز پنجشنبه با اکثریت آرا رأی به برکناری خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق داد.

العبیدی پیشتر سلیم الجبوری، رئیس پارلمان را به دست داشتن در فساد متهم کرده بود اما هیئت قضایی عراق بعد از انجام تحقیقات الجبوری را تبرئه کرد.

روز جمعه صدها عراقی در اعتراض به فساد گسترده‌ای که در ساختار دولت جدید عراق رخنه کرده است، در میدان تحریر بغداد و در استان های واسط، بابل، ذی قار و المثنی راهپیمایی کردند.