.
.
.

ارتش یمن: حوثی‌ها برای محاصره مجدد تعز خود را آماده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال سمیر الحاج، سخنگوی رسمی ارتش ملی یمن گفته است، شبه نظامیان حوثی و صالح با انتقال تجهیزات مختلف و ابزار و ادوات جنگی از مناطق دیگر خود را برای محاصره مجدد تعز آماده می کنند.

وی گفت:«نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی، در تمام جبهه‌ها در حال پیشروی هستند».

سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد که ارتش ملی و مقاومت از دستاوردهای میدانی که در جبهه‌های مختلف جنگ به دست آورده‌اند، هرگز عقب نشینی نخواهند کرد.

وی افزود:«شبه نظامیان حوثی و صالح جمعه شب هجوم گسترده‌ای را با تمام توان و قدرت خود به کوههای "هان" آغاز کردند تا بار دیگر گذرگاه عربی شهرستان تعز را بهئ کنترل خود درآورند اما با مقاومت نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی نیروهای مهاجم شکست خورده و مجبور به عقب نشینی شدند».

از سوی دیگر نیروهای سعودی روز جمعه تلاش شبه نظامیان حوثی برای عبور از مرز این کشور را با شکست روبرو کردند. توپخانه نیروهای مشترک سعودی، روز گذشته پس از آن‌که چند خمپاره از سوی حوثی‌ها به شهر نجران اصابت کرد، مواضع شبه‌نظامیان کودتاچی را توپ‌باران کرد.

این گلوله باران توپخانه‌ای با تحمل تلفات سنگین حوثی‌ها در جبهه های تعز و َنهَم، همزمان بوده است.

همزمان با این دستاوردهای میدانی ارتش و مقاومت مردمی، منابع نظامی یمن از افزایش حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی به مواضع حوثی‌ها و صالح در مناطق مختلف این کشور خبر داد.

طبق منابع العربیه همزمان با بمباران شدید و پی در پی مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح توسط ائتلاف که به منهدم شدن تجهیزات و ابزار جنگی کودتگران در اطراف تعز و صنعا منجر شد، ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در جبهه‌های مختلف به پیشروی خود ادامه می دهند.