.
.
.

توپ‌باران مواضع حوثی‌ها توسط سعودی پس از اصابت چند خمپاره به نجران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

توپخانه نیروهای مشترک سعودی، جمعه ۲۶ اوت پس از آن‌که چند خمپاره به شهر نجران اصابت کرد، مواضع شبه‌نظامیان حوثی را توپ‌باران کرد.

برپایه ویدیوی ویژه العربیه، دود سیاه از مناطق اصابت خمپاره‌ها، به هوا برخاسته است. گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که حمله خمپاره‌ای به خاک سعودی، تلفات جانی در پی نداشت و تنها باعث خسارت‌هایی در املاک عمومی و خصوصی شد.

علی الشهدانی سخنگوی رسمی سازمان اورژانس منطقه نجران گفت که تیم‌های اورژانس ظهر جمعه، گزارش‌هایی از اصابت خمپاره جنگی شلیک شده از خاک یمن به نجرات دریافت کردند؛ این خمپاره به یکی از موتورهای برق اصابت کرد و باعث آتش سوزی شد. آتش به سرعت خاموش شد و به کسی آسیب نرسید. هم‌اکنون با هماهنگی مراکز متخصص در شرکت برق سعودی، تلاش‌ها برای بازگرداندن اوضاع به حالت عادی خود در جریان است.

شایان ذکر است که مرز سعودی-یمن، شامگاه پنجشنبه شاهد مقابله نیروهای سعودی با تلاش شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن برای نفود به منطقه جازان بود.

نیروهای پدافند هوایی سعودی همچنین یک موشک بالستیک شلیک شده از خاک یمن را توسط یک موشک پاتریوت در آسمان جازان، منهدم کردند.