.
.
.

امارات درمان ۱۵۰۰ زخمی یمنی را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت هلال احمر امارات متحده عربی، پنجشنبه ۲۵ اوت اعلام کرد که درمان ۱۵۰۰ زخمی یمنی را که در جریان جنگ در این کشور آسیب دیده‌اند، بر عهده گرفت. این زخمی‌ها در بیمارستان‌های امارات، سودان و هند برپایه دستور شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس کشور و پی‌گیری‌های شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح، درمان می‌شوند.

همچنین شیخ حمدان بن زاید آل نهیان نماینده حاکم در منطقه غربیه و رئیس هیئت هلال احمر امارات، این مساله را در چارچوب حمایت کشور امارات عربی متحده از برادران در یمن به منظور کاهش رنج‌های آن‌ها در سایه شرایط سختی که کشورشان با آن روبرو است، پی‌گیری کرد.

هیئت هلال احمر امارات، همه ابزارهای لازم را برای انتقال زخمی‌ها به بیمارستان‌های مورد حمایت به شکل فوری و با هماهنگی دولت یمن، فراهم کرده است.

در بیانیه هیئت هلال احمد امارات آماده است، زخمی‌هایی که از شرایط بحرانی رنج می‌برند و شمار آن‌ها به ۵۰ تن می‌رسد، برای درمان و فراهم کردن رسیدگی پزشکی به آن‌ها، به بیمارستان‌های کشور انتقال خواهند یافت. در همین حال، ۱۴۵۰ زخمی دیگر به بیمارستان‌های سودان و هند برای درمان بر پایه برنامه‌ای که در همین رابطه وضع شده، انتقال داده خواهند شد.

بیماران در حال حاضر در بیمارستان‌های یمن در حال درمان هستند، اما با توجه به کمبودهای بخش بهداشتی یمن و کادر پزشکی، هیئت هلال احمر امارات درمان این زخمی‌ها را بر عهده گرفت. این اقدام در ادامه نقش امارات در حمایت از دولت مشروع و مردم یمن صورت می‌گیرد، حمایتی که هیچ گاه قطع نشد.

هیئت هلال احمر امارات همچنین هرینه همراهان زخمی‌ها را برای تضمین فراهم شدن شرایط بهداشتی و روانی برای همه بیماران در چارچوب برنامه حمایت روحی و روانی بر عهده خواهد گرفت.

هیئت هلال احمر امارات در تلاش است تا بخش بهداشتی یمن را به امکانات لازم برای کاهش موانع موجود در مسیر انجام وظیفه‌اش، مجهز کند. نمایندگان هیئت هلال احمر امارات به طور مستمر در مناطق مختلف یمن حاضر هستند تا نیازمندی‌های برادران یمنی را برآورد کرده و به آن‌ها در گذر از این مرحله تاریخی و رسیدن به آرمان‌هایشان در زندگی با ثبات و صلح پس از ویرانی که شورشیان علیه مشروعیت برجای گذاشتند، کمک کنند.

پیش از این نیز هیئت هلال احمر امارات، درمان بسیاری از زخمی‌های یمنی را بر عهده گرفته بود و چندین کاروان پزشکی و امداد رسانی را برای پشتیبانی از یمنی‌ها، روانه کرده بود به گونه‌ای که امارات، انواع پشتیبانی توسعه‌ای را از دولت مشروع یمن به منظور امداد رسانی به مردم این کشور، ارائه می‌دهد.