فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان روابط دوجانبه سعودی و آمریکا را با جان کری مورد بررسی قرار داد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  خادم حرمين شريفين ملک سلمان بن عبدالعزيز آل سعود امروز پنجشنبه در کاخ السلام در شهر جده، جان کری وزير امور خارجه امريكا وهئيت همراهش را به حضور پذيرفت.

  به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) در این ديدار همکاری‌های دو جانبه میان دو کشور دوست در همه زمینه‌ها و آخرین تحولات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در این جلسه دكتر محمد مساعد العيبان وزير مشاور و عضو شوراى وزيران، دكتر عادل بن زيد الطريفى وزير فرهنگ و اطلاع‌رسانی و عادل بن احمد الجبير وزير امور خارجه نیز حضور داشتند.

  در این دیدار جوزف ویستفول، سفیر ایالات متحده در پادشاهی سعودی، فرانک لوینشتاین فرستاده ویژه مذاکرات صلح و شماری از مقامات آمریکایی حضور داشتند.

  وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در جده با وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج با حضور اسماعیل ولد الشیخ فرستاده فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن ملاقات کرد.

  به گزارش کانال "العربیه" یک مقام آمریکایی گفته که کری پیشنهادهایی برای پایان دادن به کشمکش در یمن و از سر گیری گفت‌وگوهای صلح ارایه خواهد کرد.

  همچنین شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر کشور با حضور شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی ولیعهد و معاون دوم رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع، با جان کری وزیر خارجه آمریکا دیدار کردند و تحولات منطقه‌ای به ویژه در یمن و عراق و نیز تقویت هرچه بیشتر روابط همکاری میان دو کشور در همه زمینه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

  در این دیدار دکتر مساعد العیبان وزیر دولت و عضو شورای وزیران، دکترعادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی، عادل الجبیر وزیر امور خارجه و خالد الحمیدان رئیس سازمان کل اطلاعات، حضور داشتند.

  هیئت آمریکایی متشکل از جوزیف ویستفول سفیر آمریکا در ریاض، فرانک لوینشتاین فرستاده ویژه آمریکا برای روند صلح، جوناتان فاینر مدیر دفتر وزیر خارجه، و آن باتیرسون معاون وزیر خارجه در امور خاورنزدیک در این نشست حضور داشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران