.
.
.

ترکیه.. آغاز عملیات «سپر فرات» در جرابلس سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یگان‌های ویژه ترکیه، با حمایت جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، به منظور نابودی عوامل داعش در شمال سوریه، عملیات نظامی خود در را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این عملیات که با هدف قرار دادن عوامل داعش در شهر جرابلس در مرز میان سوریه و ترکیه به وسیله توپخانه در ساعت 13:00 به وقت GMT آغاز شده، مقامات نظامی ترکیه، نام آن را «سپر فرات» گذاشته‌اند.

از نوامبر گذشته تاکنون، این برای اولین بار است که جنگنده‌های ترکیه مواضعی در سوریه را در نزدیکی مرز این کشور با ترکیه هدف قرار می‌دهند.

افکان آلا، وزیر کشور ترکیه گفته که این عملیات به سرعت به پایان خواهد رسید.

وزیر کشور ترکیه گفته که جرابلس به سرعت از عناصر داعش پاکسازی خواهد شد. او گفت که ترکیه نمی‌تواند تهدید علیه خاک خود توسط گروه‌های تروریستی را نادیده بگیرد.

ترکیه و ایالات متحده آمریکا امیدوارند که نابودی این گروه باعث محرومیت آن از قاچاق اسلحه و جلوگیری از ورود جنگجویان خارجی جهت پیوستن به داعش شود.

منابعی در ترکیه گفته‌اند که نیروهای زمینی هنوز وارد عملیات نشده‌اند اما نیروهایی از یگان‌های ویژه این کشور وارد خاک سوریه شده‌اند.

یک منبع نظامی گفته که هدف از این عملیات، تامین امنیت مرزی و حفاظت از سرزمین سوریه و نیز حمایت از ائتلاف به رهبری ایالات متحده علیه داعش است. او افزود که تلاش برای یافتن راهی جهت ورود نیروهای زمینی ادامه دارد.