فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود اولین کاروان کمک‌های انسانی به تعز پس از شکست محاصره شهر

  30 شبه نظامی حوثی در حمله هوایی ائتلاف به حومه صنعا کشته شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع نظامی یمن روز سه شنبه 23 آگوست از ورود اولین کاروان کمک‌های انسانی به شهر تعز پس از شکست محاصره این شهر توسط مقاومت مردمی خبر دادند.

  این کاروان از گذرگاه منطقه الضباب که روز گذشته پس از عقب نشینی حوثی‌ها، و بازگشایی مجدد آن به دست ارتش ملی یمن، وارد شهر تعز شد.

  همزمان با ورود کاروان کمک های انسانی به تعز، درگیری میان ارتش یمن و حوثی ها در مناطق دیگر همچنان ادامه دارد.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمن بعد از ظهر دوشنبه 30 تن از شبه نظامیان حوثی و صالح در بمباران هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی در حومه صنعا کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

  طبق این گزارش در این حمله هوایی تعدادی زیادی از تجهیزات نظامی حوثی‌ها نیز منهدم شده است.

  در همین حال نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن طی عملیاتی مشترک پس از درگیری شدید با شبه نظامیان حوثی و صالح توانستند آنها را به عقب برانند و به سوی جبهه شمال و غرب شهر تعز پیشروی کنند.

  منابع نظامی یمن همچنین از وقوع درگیری‌هایی در مناطق الربیعی و حذران در نزدیکی شاهراه اصلی تعز - بندر الحدیده، خبر دادند.

  بر اساس این گزارش نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن با پوشش هوایی ائتلاف عربی توانستند تلفات سنگینی را بر نیروهای حوثی و صالح وارد کنند.

  روز گذشته نیروهای ارتش ملی یمن دو منطقه استراتیژیک کوه «الهان» و تپه‌های اطراف آن واقع در منطقه الضباب را به تصرف کامل خود درآوردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران