فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شهر حسکه به کنترل کامل کردهای سوریه درآمد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یکی از فرماندهان نیروهای حمایت خلق کرد و تلویزیون دولتی سوریه بعد از ظهر سه شنبه اعلام کردند که دو طرف برای متوقف کردن درگیرها و اعلام آتش بس در شهر حسکه واقع در شمال سوریه به توافق رسیدند.

  به گزارش سازمان حقوق بشر سوریه، نیروهای کرد به طور کامل شهر حسکه را به کنترل خود درآوردند. این در حالی که به گفته شاهدان عینی برخی از مسئولان سوری هنوز در این شهر باقی ماندند.

  کردهای مسلح سوری و نیروهای اسد طی روزهای گذشته در این شهر باهم درگیر شده بودند.

  نبرد و درگیری میان نیروهای اسد و شبه نظامیان کرد در چند روز گذشته یکی از شدیدترین برخوردهای نظامی طی پنج سال گذشته بوده است.

  برغم تلاش های ترکیه برای عدم اعطای هر نوع امتیاز یا نقشی به کردها اما پیروزی و تسلط کامل نیروهای حمایت از خلق بر شهر حسکه امتیاز بزرگی برای آنها به شمار می رود و آنان را متمکن، قوی‌تر وقدرتمند تر در نزد همپیمانانشان نشان خواهد داد.

  آنکارا که سابقه طولانی در جنگ با کردها داشته تلاش می کند که از افزایش نفوذ آنها در سوریه جلوگیری کند به همین دلیل به کسانی از مخالفان سوری کمک مالی و تسلیحاتی می کند که مخالف طرح سیاسی واحدهای حمایت از خلق باشد.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه با اشاره به کنترل کامل شهر حسکه توسط کردها گفت:«حضور مقامات دولتی سوریه در حسکه تنها به چند ساختمان دولتی محدود شده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران