.
.
.

افزایش حملات هوایی ائتلاف عربی علیه حوثی‌ها در مناطق مختلف یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در یمن روز دوشنبه 22 آگوست از افزایش حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری سعودی علیه مواضع حوثی‌ها و صالح در مناطق مختلف این کشور خبر داد.

طبق منابع العربیه همزمان با بمباران شدید و پی در پی مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح توسط ائتلاف عربی که به منهدم شدن تجهیزات و ابزار جنگی کودتگران در اطراف تعز منجر شد، ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن عملیات گسترده‌ای را برای شکست کامل محاصره تعز و عقب راندن کودتگران در جبهه‌های اطراف شهرستان «تعز» آغاز کرده‌اند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی، مواضع حوثی ها در مناطق الدعیسه واقع در شمال تعز را به شدت بمباران کردند. در این حملات هوایی پی در پی منطقه غرب الربیعی، مراکز تجمع حوثی ها در «مفرق شرعب» در شمال غربی، پادگاه ابوموسی الاشعری و پادگان نیروه هوایی که در کنترل کودتگران است، به شدت بمباران شد.

گفتنی است که ارتش یمن و نیروهای مقاومت مردمی روز گذشته منطقه استراتیژیک معروف به کوه «هان» را به کنترل کامل خود درآوردند.

منطقه استراتژیک «هان» تنها مسیری است که شهرستان تعز را از طریق منطقه «الضباب» با دیگر شهرهای یمن وصل می کند.

جبهه شمالی شهرستان تعز نیز از دو روز پیش شاهد درگیری‌های شدیدی میان شبه نظامیان حوثی و صالح از یک سو و نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن از سوی دیگر بوده است.