.
.
.

50 کشته و دهها زخمی در حمله تروریستی به یک جشن عروسی در غازی‌عینتاب ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی یرلی کایا، استانداری غازی عینتاب ، بامداد روز یکشنبه، 21 آگوست اعلام کرد، در پی حمله تروریستی به یک جشن عروسی در این شهر، 50 نفر کشته و94 تن دیگر نیز زخمی شدند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای گفته است، به احتمال زیاد این اقدام تروریستی توسط گروه «داعش»صورت گرفته است.

اردوغان در بیانیه خود همچنین گفت:« هیچگونه تفاوتی میان فتح الله گولن واعظ مخالف وی که در ایالات متحده زندگی می کند، و داعش که چنین جنایتی را مرتکب شده وجود ندارد.

رئيس جمهوری ترکیه بار دیگر فتح الله گولن را به دست داشتن در کودتای نافرجام که در اواسط ماه ژوئیه صورت گرفت، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بر اساس آمارهای اولیه، در حمله تروریستی امشب ساعت 22:50 به وقت محلی به یک مراسم عروسی در مرکز شهر غازی عینتاب جنوب ترکیه 50 تن کشته و 94 نفر دیگر زخمی شدند.

استانداری غازی عینتاب با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این حمله انفجاری در منطقه بی باغچه شهرستان شاهین بی در مرکز این شهر در یک مراسم عروسی به وقوع پیوست. در این حمله 50 تن کشته و 94 نفر دیگر نیز مجرو ح شده اند.

طبق این گزارش استانداری غازی عینتاب ضمن ابراز همدردی با قربانیان و تسلیت به بازماندگان آنان و همچنین شفای عاجل به مجروحان، این حمله «تروریستی» را شدیدا محکوم کرد.

یرلی کایا ، استاندار غازی عینتاب در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی گفت:« به یک سالن عروسی در منطقه آک دره از توابع شهرستان شاهین بی، حمله تروریستی صورت گرفته است. »

یرلی کایا ضمن بیان آن که تعداد زیادی آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است، افزود:« در این حمله تروریستی منفور شماری مجروح برجای گذاشت».

بر اساس این گزارش تعداد زیادی آمبولانس و مامور پلیس به محل وقوع انفجار اعزام شدند.

اغلب مقامات مسئول ترکیه در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک، داعش را به دست داشتن در این حمله تروریستی متهم کردند.