.
.
.

اردوغان: تروریست‌ها بدانند که قادر به تجزیه وطن ما نیستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه 21 آگوست طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مراسم عروسی در غازی عنتاب گفت که تروریست‌ها بدانند که قادر به تجزیه وطن ما نیستند».

اردوغان در اولین ساعات پس از انتشار خبر حمله تروریستی در غازی عنتاب گفت، به احتمال زیاد گروه داعش پشت این اقدام تروریستی ایستاده است.

اردوغان گفت:«عامل حمله تروریستی به مراسم عروسی در غازی عینتاب نوجوانی است که سن او از 12 تا 14 سال بيشتر نيست.

او همچنین گفت:«فرقی میان فتح الله گل ( واعظ متهم به دست داشتن در کودتاه نافرجام اخیر در ترکیه)، و گروه تروریستی داعش که به احتمال زیاد مسئول اقدام تروریستی غازی عینتاب است، وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان، با انتشار بیانیه ای در محکومیت حمله تروریستی شب گذشته در شهر غازی عینتاب، با اشاره به این که شاهد وقوع یکی دیگر از حملات تروریستی که هر بار با روشی متفاوت اما با یک هدف صورت می گیرد، هستیم، اظهار داشت:« تروریست ها بدانند که قادر به تجزیه وطن ما نیستند».

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان این حادثه وطلب مغفرت برای «شهیدان» و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، تاکید کرد: «هیچ تفاوتی میان فرقه خشن و تروریستی فتو که در شب 15 ژوئیه در یک کودتای خونین 240 نفر از هموطنانمان را کشتند با گروه تروریستی پ.ک.ک. که فقط در یک ماه گذشته 70 نفر از نیروهای امنیتی ما را کشته است و عامل حمله تروریستی دیشب که احتمالا داعش است، وجود ندارد».

اردوغان افزود:«پیام ما به کسانی که این گروه ها را وادار به حمله به کشور و ملت ما می کنند باز هم همان است، موفق نخواهید شد.هیچکس توانایی خاموش کردن ندای اذان، پایین کشیدن پرچم، تجزیه وطن و پاره پاره کردن ملت ما را ندارد».

اردوغان اظهار داشت:«غازی عینتاب شهری است که تمامی اقوام کشور عزیزمان از ترکمن، عرب و کرد در آن در کمال آرامش زندگی می کنند، هدف کسانی که اقدام به حمله در این منطقه کرده اند، کاملا واضح است».

اردوغان با تاکید بر این که نقشه کسانی که قدرت مقابله با ترکیه را ندارند و با تکیه بر حساسیت‌های قومی و مذهبی در پی تحریک و اغتشاش میان هموطنانمان هستند موفق نخواهد شد، اعلام کرد: «ملت ما چه در مبارزه 30 ساله با پ.ک.ک، چه در مقابله با فتنه فتو در 15 ژوئیه و چه در مقابل حملات تروریستی داعش نشان داده اند که فریب بازی های آنها را نمی خورند. ملت ما نیت واقعی این فتنه را درک کرده و از اتحاد، برادری و برابری دست نخواهد کشید. شک نداشته باشید که خون افرادی که در غازی عینتاب شهید شده اند نیز مانند سایر جان باختگان کشورمان پایمال نمی شود و عاملان این حادثه مؤاخذه خواهند شد».