فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شک و تردید غربی‌ها نسبت به نیت روسیه در قبول آتش‌بس موقت در حلب

  مسکو از آتش‌بس موقت 48 ساعته در سوریه خبر داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیپلمات‌های غربی به صورت محتاطانه از قبول پیشنهاد آتش‌بس انسانی 48 ساعته از سوی روسیه در منطقه حلب استقبال کردند.

  این آتش‌بس انسانی موقت، بنا به درخواست دی مستورا فرستاده سازمان ملل متحد به سوریه برای رساندن کمک‌های اولیه به مناطق جنگی مطرح شد و سپس مورد قبول روسیه واقع شد.

  تاکنون چندین بار آتش‌بس در حومه دمشق و دیگر استان‌هایی مانند حلب که درگیری‌ها در آنجا اوج گرفته است‌، برقرار شده، اما اغلب این آتش‌بس‌های موقت به دلیل عدم پایبندی رژیم اسد همیشه باشکست مواجه شده و به درگیری مجدد بین طرفین منجر شده است.

  دیپلمات‌های غربی نسبت قبول آتش بس از سوی روسیه با شک وتردید نگاه می کنند و می گویند اگر هدف روسیه امدادرسانی است باید سازمان ملل متحد مسئولیت عملیات امدادرسانی را به عهده بگیرد و نه روسیه که متحد اصلی رژیم اسد.

  در همین حال سخنگوی دفتر هماهنگی برای امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد، گفت:«کامیونهای حامل غذا، آب ، دارو و پوشاک برای رساندن کمک‌ها انسانی آماده‌اند آغاز عملیات امداد رسانی هستند».

  این در حالی است که جنگنده‌های رژیم اسد اغلب مناطق مسکونی تحت کنترل مخالفان را طی 24 ساعت گذشته با انواع بمب‌ها از جمله بمب‌های بشکه‌ای حاوی مواد آتش زا و بمب‌های «ناپالم» مورد هدف قرار داده‌اند که این حملات تاکنون به کشته شده دهها غیر نظامی منجر شده است.

  دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که جنگنده های اسد برای اولین بار منطقه حسکه که در اختیار نیروهای کرد واقه شده است را بمباران کرد.

  شهر حسکه طی روزهای گذشته شاهد درگیریهای شدیدی میان نیروهای دفاع ملی وابسته به ارتش اسد و نیروهای «آسایش» یا پلیس وابسته به کردها بوده است.

  در همین حال شهر داریا که در کنترل گروه‌های مخالف اسد به ویژه گروه «جیش الاسلام» است، در روز‌های اخیر شاهد درگیری‌های شدید و حملات هوایی بوده است؛ حملاتی که گفته می‌شود علاوه بر جنگنده‌ای سوریه هواپیماهای روسیه نیز در آن مشارکت داشته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران