.
.
.

يک مقام یمنی: اظهارات مقامات تهران در باره کودتگران دلیل دخالت آشکار آنها در امور داخلی ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در وزارت خارجه یمن روز سه شنبه 16 آگوست به العربیه گفت، اظهارات اخیر مقامات ایرانی در باره کودتگران حوثی بیانگر دخالت آشکار تهران در امور داخلی یمن و ادامه حمایت و پشتیبانی آنها از کودتای نامشروع در این کشور است.

مقام مسئول یمنی گفت:«اظهارات مقامات تهران و حمایت آنها از کودتگران نه تنها دخالت آشکار آنها را امور داخلی یمن را نشان می دهد بلکه، علاقمندی تهران به ادامه بحران در این کشور را نیز ثابت می کند».

وی از جامعه بین المللی خواست که بر ایران فشار بیاورد تا به دخالت‌های خود در امور داخلی کشورهای منطقه و یمن پایان دهد.

اظهارات مقام مسئول یمنی پس از آن ایراد شده که مقامات ایران طی روزهای گذشته اقدام کودتاگران حوثی‌ها و صالح برای تاسیس شورای اداره کشور و تشکیل جلسه پارلمان منحل شده توسط خود حوثی‌ها را گامی عقلانی توصیف کرده‌اند.

در همین حال سپهبد علی محسن الاحمر، معاون رئیس جمهوری یمن متهم در دیدار با فرماندهان نظامی در مارب، گفت:« کودتاگران حوثی هیچ مسئولیتی در قبال مردم یمن را نمی پذیرند آنها برای آینده یمن و سرنوشت مردم یمن هیچ اهمیتی قائل نیستند تنها بفکر اجنده و اهداف خود هستند».

سپهبد الاحمر افزود:«فرماندهان نظامی ارتش یمن از اینکه مشتی کودتاگر موسسات نظامی دولت را اشغال کرده و با سرنوشت مملکت بازی می کنند، بسیار نگرانند».

وی اظهار داشت که شبه نظامیان حوثی با تسلط به موسسات دولتی اموال عمومی ملت یمن را غارت کرده‌اند.