.
.
.

کشته شدن ده‌ها کودتاگر از جمله شماری از فرماندهان حوثی در شمال یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرنگار العربیه بیش از صد تن از شبه‌نظامیان حوثی و صالح در پی حمله هوایی و درگیری با نیروهای ائتلاف در مناطق مجاور عسیر در شمال یمن کشته شدند.

بر اساس این گزارش طی درگیری‌های شدید در جبهه‌های مختلف تعز 21 تن از شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن حمله شبه‌نظامیان حوثی در مناطق مسکونی کوی ثعبات، کوی الجحملیه و خیابان چهلم در شرق شهر تعز را با شکست مواجه کردند.

در همین حال شبه‌نظامیان کودتاگر مواضع ارتش و مقاومت مردمی یمن در منطقه الشقب در کوهستان صبر واقع در جنوب شرقی شهر تعز را هدف قرار دادند و راه "هیجه العبد" تنها راه ارتباطی تعز و عدن را با چیره شدن بر کوه "الاکبوش" قطع کردند.

از سوی دیگر جنگنده‌های نیروهای ائتلاف عربی طی چندین ماموریت، انبارهای اسلحه مقر تیپ 22 گارد ریاست جمهوری وابسته به صالح واقع در "الجند" در شرق شهر تعز را مورد حمله قرار دادند.

به گزارش یک منبع موثق در میان کشته‌شدگان کودتاگران و نیروهای صالح شماری از فرماندهان میدانی از جمله سروان یکم گارد ریاست جمهوری محمد الحسن و فرماندهان میدانی حوثی حسن محمد عبدالرحمان حوثی، احمد یحیی عبدالله المؤید، و نبیل زرعه مشاهده شده‌اند، همچنین یکی از فرماندهان حوثی به نام جهاد يحيى الحوثی نیز زخمی شده است.

در همین حال درگیری‌هایی سنگین میان نیروهای مشترک سعودی و شبه‌نظامیان حوثی مقابل گذرگاه مرزی العلب در جنوب استان ظهران در عسیر به وقوع پیوست.

به گزارش نیروهای امنیتی در این درگیری‌ها 45 تن از نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن کشته شدند.

همچنین توپخانه سعودی انبارهای اسلحه واقع در شرق "مندبه" مقابل منطقه مرزی العلب میان سعوی و یمن را هدف قرار دادند.