.
.
.

کُردهای عراق 5 روستای مهم در نینوا را از داعش بازپس گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی کردهای عراق روز یکشنبه اعلام کردند، نیروهای پیشمرگه طی 24 ساعت گذشته 5 روستای مهم در دشت نینوا را از چنگ شبه نظامیان داعش خارج کردند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع کرد، پیشمرگه های کردستان عراق پس از یک حمله گسترده که با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف بین المللی از چند محور آغاز شد، توانستند شبه نظامیان داعش را از 5 روستای مهم و استراتیژیک در اطراف شهر موصل را از داعش بازپس گرفتند.

نیروهای داعش برای منع جنگنده های ائتلاف از هدف قرار مواضعشان اقدام به آتش زدن لاستیک های خودرو در سطح وسیعی از مناطق تحت کنترل خود کردند.

یک مقام نظامی کرد که نخواست نامش فاش شود، گفت این عملیات در چارچوب محاصره داعش در موصل و تنگ کرده دایره مانور این گروه تروریستی و آماده شدن برای جنگ آزادسازی موصل صورت گرفته است.

طبق این گزارش جناح های مختلف نظامی وابسته به منطقه کردستان عراق از جمله پیشمرگه این استان، نیروهای ویژه حفاظت از مرزهای منطقه کردستان، نیروهای «دشت نینوا» متشکل از آشوری‌ها و کلدانی‌ها که توسط کردها و نیروهای آمریکایی آموزش دیده‌اند، در این عملیات هجومی شرکت می کنند.

انتظار می رود که همین نیروها پس از اخراج داعش از دشت نینوا کنترل مناطق آزاد شده را به دست خواهند گرفت.

به گفته منابع کردهای عراقی، پیشمرگه‌های کرد در این عملیات به پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین المللی و حضور مشاوران نبرد زمینی ارتش ایالات متحده اکتفا خواهند کرد و از کس دیگر کمک نخواهند گرفت.