فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفان سوری تنها راه امدادرسانی نیروهای اسد به داخل حلب را قطع کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جناح‌های مسلح مخالف رژیم اسد، روز جمعه 12 آگوست اعلام کردند، تنها راه امداد رسانی رژیم اسد به نیروهایش در برخی مناطق حلب را قطع کردند.

  مخالفان اسد می گویند، نیروهای انقلابی سوریه توانستند جاده الخناصر که به حلب منتهی می شود را قطع کنند.

  روز پنجشنبه روسیه اعلام کرد، به منظور ورود کمک‌های بشر دوستانه به حلب روزانه، سه ساعت آتش بس برقرار خواهد کرد؛ پیشنهادی که سازمان ملل متحد اعلام کرد که باید آن را بررسی کند.

  ژنرال «سرگئی رودسکوی» یکی از مقامات بلندپایه وزارت دفاع روسیه، در گزارشی که از تلویزیون این کشور پخش شد گفت:«این آتش بس، روزانه از ساعت ده صبح تا یک بعد از ظهر به وقت محلی اجرا خواهد شد».

  رودسکوی افزود:«روسیه با آمریکا مسأله نظارت مشترک بر ورود کمک های بشر دوستانه را از طریق راه کاستیلو بررسی می کند».

  او تصریح کرد: «تمام عملیات های نظامی و حملات هوایی و توپخانه ای، طی مدت آتش بس متوقف خواهد بود».

  این مسئول وزارت دفاع روسیه در ادامه گفت: «این اقدام به منظور ایجاد فرصت برای تمام سازمان های ذیربط برای امدادرسانی به مردم حلب صورت گرفته است. روسیه متحد دولت سوریه و رئیس جمهور آن در جنگی است که از پنج سال پیش آغاز شده و برای رسیدن کمک های بشر دوستنه به صورت امن، با دمشق همکاری می کند».

  در مقابل، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این تصمیم روسیه اعلام کرد از هرگونه آتش بس در سوریه که روند کمک رسانی های بشر دوستانه را تسهیل می بخشد، استقبال می کند.

  الیزابت ترودو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:«موضع واشنگتن تغییری نکرده است و بر ضرورت پایبندی همگان بر بازگشایی فوری و دائم گذرگاه های انسانی مطابق با قطعنامه های سازمان ملل تأکید دارد».

  تبلیغات