فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی..بازگرداندن مادرى با 3 فرزندش از بیروت به ریاض قبل ازپیوستن به داعش

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سخنگوی وزارت کشور سعودی، روز جمعه، 12 اگوست 2016 از بازگرداندن مادرى با 3 فرزند از بیروت به ریاض قبل ازپیوستن وى به داعش خبر داد.

  به گفته وزارت کشور سعودی، یکی از شهروندان این کشور در تماس با واحد ارتباط امنیتی (990) از سفر همسرش به همراه سه فرزندش به لبنان با هدف پیوستن به داعش در سوریه گزارش داد. پدر این خانواده به وزارت کشور اطلاع داده که همسرش طرفدار اندیشه تکفیری داعش است و برای پیوستن به این گروه در مناطق جنگی سه فرزندش 10 ساله، 6 ساله و یکساله‌اش را به همراه خود به بیروت برده تا از آنجا به سوریه برود.

  این زن به همراه دو خواهر خود که یکی از آنها نیز چهار فرزندش را به همراه خود برده، به بیروت سفر کرده‌‌اند تا به گروه داعش ملحق شوند.

  به گزارش خبرگزاری سعودی، وزارت کشور پس از پی گیری سفر این زن با فرزندانش، موضوع را با مسئولان امنیتی کشور لبنان در میان گذاشته و خواستار تعقیب و بازداشت آنها شد. مسئولان امنیتی لبنان پس از پیگیری توانستند این سه خواهر و فرزندانشان را شناسایی، بازداشت و با هماهنگی .زارت کشور سعودی به ریاض باز گردانند.

  به گفته این خبرگزاری وزارت کشور سعودی روز گذشته این کودکان و مادرشان را به ریاض بازگردانده شدند و هم اکنون این سه کودک برای آزمایش وضعیت سلامتی و روحی آنها در بیمارستان به سر می برند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران