فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 48 تن از طالبان در ولایت خوست افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع دولتی افغانستان، روز سه شنبه 9 اگوست از کشته شدن چهل ونه تن از شبه نظامیان طالبان به دست نیروهای دولتی این کشور در ولایت خوست خبر دادند.

  به گزارش خبرگزاری باختر به نقل از وزارت کشور افغانستان، در یک عملیات پاکسازی، نیروهای امنیتی افغانستان در ولسوالی موسی‌خیل ولایت خوست چندین روستای نا‌امن این ولسوالی از وجود هراس‌افکنان پاکسازی شده است.

  طبق این گزارش نیروهای امنیتی عملیات مشترک را به هدف پاکسازی برخی از مناطق ناامن ولسوالی موسی خیل ولایت خوست انجام دادند که درنتیجه این عملیات چندین قریه (روستا) از وجود هراس افگنان (تروریست‌ها) پاکسازی شده و چهل ونه هراس افگن کشته و 14 تن دیگری از این گروه زخمی شدند.

  در همین حال منابع وزارت کشور افغانستان روز دوشنبه اعلام کردند که در حمله هوایی نیروهای ارتش این کشور در ولسوالی راغستان ولایت بدخشان، 26 تن از نیروهای مسلح مخالف دولت کشته شدند.

  طبق این منابع مولوی عبدالبر، قاضی طالبان در این منطقه نیز در میان کشته شدگان بود.

  خبرنامه وزارت داخله گفته است که در حمله هوایی نیروهای دولتی دهها تن کشته و زخمی شدند.

  در ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان نیز در یک حمله هوایی نیروهای ارتش افغانستان در منطقه کول ارباب خلیل روستای نوآباد ولسوالی امام صاحب 13 نفر از افراد گروه طالبان کشته شده که عبدالرحمن معاون ولسوالی خودخوانده گروه طالبان برای ولسوالی امام صاحب در میان کشته شدگان است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران