فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جنگنده‌های ائتلاف عربی سکوهای پرتاب موشک حوثی‌ها را بمباران کردند

  خنثی شدن عملیات پرتاب موشک سكاد از منطقه عمران به داخل سعودی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز سه شنبه 9 اگوست سکوهای موشک اندازی لشکر 9 تابع شبه نظامیان حوثی‌ را در جنوب شهر عمران را به شدت بمبارن کرده و سکوها و موشک موجود را منهدم کردند.

  به گزارش منابع العربیه از یمن حوثی‌ها طی دو سه روز گذشته با انتقال تعدادی از این موشک‎ها تصمیم داشتند آنها را از این سکوها به سعوی خاک سعودی پرتاب کنند که جنگنده های ائتلاف فرصت این کار را به آنها نداده اند.

  منابع العربیه تاکید کردند، یکی از سکوهای بمباران شده حامل یک موشک بالیستیک برای پرتاب به خاک سعودی بود.

  به گفته شاهدان عینی هنگام بمباران این سکوهای منطقه عمران صدای انفجار مهیبی در منطقه اطراف عمران پیچید.

  طبق این گزارش جنگنده های ائتلاف عربی علاوه بر سکوهای پرتاب موشک، مواضع حوثی‌ها در اطراف شهر عمران را نیز بمباران کردند.

  روز گذشته نیز جنگنده های ائتلاف عربی نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به علی عبدالله صالح در منطقه ارحب واقع در شمال صنعا را هدف قرار دادند.

  شاهدان عینی تایید کردند که لشکر 62 گارد ریاست جمهوری واقع در منطقه الفریجه، بیش از 20 بار توسط جنگنده های ائتلاف عربی مورد هدف قرار گرفت.

  همزمان با اوج گیری حملات هوایی ائتلاف عربی، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در جبهه های نهم و حرض پیشروی‌های چشمگیری داشتند.

  در همین حال یک منبع نظامی گفت، نیروهای ائتلاف، ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور در یک حمله هماهنگ حوثی ها را از منطقه کوه «صلافیح الفقیه» مشرف بر روستای‌های بنی فرج، خارج کرده و تلفات سنگینی بر شبه نظامیان حوثی وارد کردند.

  در دو منطقه القرابیع و الرکب نیز نیروهای مقاومت حوثی ها توانستند شبه نظامیان حوثی و صالح را را به عقب برانند سپس به سمت جاده عمومی نهم که به شمال شرق صنعا منهی می شود پیشروی کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران