.
.
.

کویت.. بازداشت یک زن فیلیپینی عضو داعش که برای عملیات تروریستی برنامه ریزی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دستگاه امنیتی کویت روز جمعه یک زن فیلیپینی را به اتهام عضویت در گروه داعش و برنامه ریزی برای عملیات تروریستی برنامه بازداشت کرد.

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور کویت در بیانیه‌ای اعلام کرد، »دستگاه امنیتی ویژه موفق شد یک زن فیلیپینی عضو داعش به نام ازویلو بیسکایدا، متولد 1984 میلادی در چارچوب عملیاتی پیش‌ دستانه برای حفظ امنیت وجان شهروندان در این کشور دستگیر کند. این زن متهم به وابستگی به داعش وبیعت با این گروه تروریستی و نیز آمادگی برای اجرای عملیاتی تروریستی است.»

اداره کویت افزود که دستگاه امنیتی این کشور موفق شد یک حساب ایمیلی که وی آن را مدیریت می‌کرد هک کند.این زن فیلیپینی ماه ژوئن گذشته با ویزایی به عنوان مستخدم خانه وارد کویت شد و در ارتباطاتی که با شاخه داعش در لیبی می‌گرفت وجاسوسی‌هایش از اسم و لقب‌های مختلفی استفاده می‌کرد تا خود را از خطر شناسایی و کنترل از سوی دستگاه امنیتی کویت برهاند.

بیانیه اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور کویت تاکید نمود این متهم پس از دستگیری اعتراف کرد که خود را برای اجرای عملیات تروریستی در فرصتی مناسب آماده کرده و تنها منتظر بوده شرایط ووسایل لازم فراهم شود تا در این عملیات گروهی از شهروندان کویتی را هدف قرار داده و امنیت و ثبات در این کشور را برهم بزند و فتنه ایجاد کند.