.
.
.

اپوزیسیون سوریه: محاصره حلب شکسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو مجموعه از گروه‌های مسلح اپوزیسیون سوریه شنبه ۶ پس از چند روز درگیری شدید در بخش‌های جنوب غربی حلب، سرانجام موفق شدند محاصره شهر از سوی نیروهای دولتی و متحدانش را بشکنند.

گروه فتح الشام، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مجاهدان در خارج از شهر با برادرانشان در داخل شهر به هم رسیدند و عملیات برای باز پس گیری مواضع دیگر برای شکست کامل محاصره ادامه دارد».

یک گروه دیگر هم که وابسته به اپوزیسیون میانه‌رو است، اعلام کرد که محاصره شکسته شده اما هنوز برای جشن پیروزی زود است و اوضاع آسان نیست.

فرمانده اتاق عملیات حلب هم گفت: «عملیات آزادسازی همه شهر حلب آغاز خواهد شد». او افزود: «شماری از نیروهای نظام و شبه‌نظامیانش به اسارت گرفته شدند».

او با بیان این که گروه‌های اپوزیسیون، نیروهای دولتی را در حلب محاصره می‌کنند گفت: «گذرگاه‌هایی بشردوستانه برای اهالی حلب باز خواهیم کرد».

مخالفان مسلح سوری پیشتر موفق شده بودند دانشکده آموزش‌های تسلیحاتی و بخش‌های بزرگی از دانشکده توپخانه را به کنترل خود در آورند.

از سویی دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که درگیری‌ها در منطقه الراموسه در جنوب غرب حلب همچنان شدید است و مخالفان، در پی به کنترل در آوردن یکی از پایگاه‌های نظامی مهم در این منطقه هستند.

عملیات شکست محاصره بخش‌های تحت کنترل مخالفان در حلب، از یکشنبه گذشته آغاز شده بود. دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده که در این یک هفته، دستکم ۵۰۰ تن از دو طرف جنگ، کشته شدند.