.
.
.

12 سال حبس برای مخالف بحرینی مقیم لندن به دلیل آزار جنسی کودکان

قاسم هاشم از نزدیکان و طرفداران جمهوری اسلامی ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاهی در لندن پاینخت بریتانیا قاسم هاشم یکی از مخالفان برجسته بحرین را به اتهام اتهام سوء استفاده و تجاوز جنسی به کودکان زیر سن قانونی، به مدت 12 سال حبس محکوم شد.

قاسم هاشم که یکی از نزدیکان جمهوری اسلامی ایران است پیشتر به دلیل دست داشتن در اقدامات تروریستی و خرابکاری در بحرین و برخی کشورهای عربی از سوی دادگاهی در بحرین به صورت غیابی به 15 سال زندان محکوم شده بود. اما او پس از پناه بردن به بریتانیا و قبول پناهندگی سیاسی او از چنگ عدالت فرار کرد.

قاسم هاشم به دست داشتن در اقدامات تروریستی در بحرین و ارتباط با جریان‌های فرقه گرایانه در عراق که به ایران وابسته آند محکوم شده بود.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای شرق الاوسط، سخنگوی دادگاه «هارو» در لندن روز دوشنبه در تماس تلفنی با این روزنامه ، گفت:«قاسم هاشم به اتهام تجاوز جنسی به کودکان به 12 سال زندان محکوم شد.او در حال حاضر در زندان «ورم ورد» واقه در غرب لندن به سر می برد.

سخنگوی دادگاه گفت:« هاشم به یک دختر کمتر از سن 14 سال تجاوز کرده بود ».

وی افزود:« پس از هفت روز از بررسی و تحقیق از سوی هیئت منصفه دادگاه جرم بر قاسم هاشم تثبیت و دادگاه او را به اتهام تجاوز و آزاد و اذیت جنسی این دختر 14 ساله در فاصله زمانی ما بین ماه ژوئن و نوامبر سال گذشته به 12 سال حبس محکوم شد.

گفتنی است که قاسم هاشم به عنوان یکی از رهبران و کادرهای اصلی به اصطلاح«انقلاب 14 فوریه» سال 2011 در بحرین به شمار می آید .او از برجسته ترین خرابکاران و تروریست هایی بود که افراد پلیس بحرین را به قتل رساندند. وی همچنین مسئول قاچاق سلاح از ایران به بحرین و برنامه ریز آموزش نظامی خرابکاران بحرینی در خارج است.

این تنها قاسم هاشم نیست که در بریتانیا به دلیل مسائل خرابکاری و تعرض جنسی به کودکان به حبس محکوم می شود بلکه چهره برجسته دیگری از مخالفان بحرینی نزدیک به جمهوری اسلامی به نام على عبد الرؤوف الشايب توسط پلیس اسکاتلندیار بریتانیا به اتهام اقدامات تروریستی دستگیر شد و به زندان طولانی مدت در بریتانیا محکوم شد .

پلیس اسکاتلندیار در خانه «عبدالرووف الشایب» مقادیری اسلحه و جزوه های آموزش اسلحه مانند ساخت بمب‌های دست ساز محلی و دیگر ابزارهای تروریستی پیدا کرده بود.

عبدالرووف و قاسم هاشم هر دو پس از خرابکاری های سال 2011 در بحرین به خارج فرار کردند و در نهایت در بریتانیا تقاضای پناهندگی کرده و مقیم لندن شدند.