.
.
.

پیشروی ارتش ملی یمن به سوی صنعا

جنگنده‌های ائتلاف مواضع حوثی‌ها را به شدت بمباران می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن بامداد سه شنبه 2 اگوست حمله گسترده خود را به سوی صنعا پایتخت یمن که هنوز تحت کنترل کودتگران حوثی است، آغاز کرد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی ارتش ملی یمن در این حمله ارتش ملی یمن با اسلحه سنگین تیپ 63 گارد ریاست جمهوری را به شدت گلوله باران کرد.

همزمان با آغاز عملیات جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح را در اردوگاه «الجمعیه» و «بنی حشیش» را به شدت بمباران کردند.

در همین حال در منطقه دهره بنی حارث در شمال شرقی صنعا ارتش ملی یمن با سلاح سنگین توپخانه و موشک مواضع نیروهای صالح و حوثی‌ها را به شدت گلوله باران کرد.

همزمان با هجوم نیروهای ارتش ملی یمن جنگنده های ائتلاف عربی منطقه «الشراع» در ارحب شمالی مشرف بر صنعا را نیز به شدت بمباران کردند.

طبق این گزارش تقریبا 20 اردوگاه و مرکز تجمع متعلق به شبه نظامیان حوثی‌ها در مناطق ارحب و بنی حشیش به شدت بمباران شد .

پیشروی ارتش ملی یمن به سوی صنعا مناطق استراتژیک بنی حشیش و بنی حارث را در تیر رذس ارتش ملی قرار داده و این مناطق اکنون زیر ضربات موشکی ارتش ملی قرار گرفته اند.

ارتش ملی یمن روز گذشته اعلام کرده بود که قادر است صنعا را از کنترل حوثی ها و عبدالله صالح خارج کند.

ارتش ملی یمن با کنترل منطقه ارحب اکنون در 20 کیلومتری صنعا قرار گرفته است.

پیشتر نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی با آزادسازی منطقه «نهم» منطقه شرقی مشرف بر صنعا را به کنترل خود در آورند. ارتش ملی یمن در نظر دارد که از شمال و شرق به صنعا حمله کند.

صنعا که در مرکز یمن قرار دارد از سال 2014 تحت کنترل کودتگران مسلح حوثی قرار گرفته است.