.
.
.

حمله با گازهای سمی به شهرک سوری که هلیکوپتر روسی در آن سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اورژانس سوریه در یکی از مناطق تحت کنترل مخالفان نظام اسد اعلام کرد ساعاتی پس از آن‌که یک هلیکوپتر روسی در منطقه‌ای در استان ادلب سقوط کرد، همان منطقه توسط یک هلیکوپتر، هدف حمله‌ای با گازهای سمی توسط یک هلیکوپتر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی اورژانس سوریه گفت که ۳۳ تن که اکثر آن‌ها از زنان و کودکان هستند، در اثر این حمله با گازهای سمی به شهرک سراقب در استان ادلب، آسیب دیدند. این منطقه در کنترل مخالفان حکومت اسد قرار دارد.

اورژانس سوریه که می‌گوید از مجموعه‌ای از داوطلبان بی‌طرف تشکیل شده، ویدیو‌هایی منتشر کرده که شماری از مردان به سختی نفس می‌کشند و افرادی که لباس نیروهای اورژانس به تن دارند، آن‌ها را به ماسک‌های ضد گاز مجهز می‌کنند.

کارکنان اورژانس که در محل حادثه حضور یافتند می‌گویند که احتمالا گاز سمی استفاده شده، گاز کلر باشد.

سخنگوی اورژانس سوریه گفت: «آری، با بشکه‌های حاوی گازهای سمی منطقه هدف قرار گرفت. اما هنوز نتوانستیم نوع گاز استفاده شده را مشخص کنیم».

تا کنون دولت سوریه یا هم‌پیمانان روسشان در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.

سخنگوی اورژانس می‌گوید که این دومین بار است سراقب هدف حمله‌ای با گازهای سمی قرار می‌گیرد. برخی از فعالان دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم می‌گویند که شامگاه دوشنبه، چند بشکه انفجاری به سمت شهرک سراقب پرتاب شد که به غیرنظامیان آسیب‌های فراوان رساند.