کری: می ترسیم که پیشنهاد گذرگاه بشردوستانه از سوى روسیه در حلب یک «فریب» باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا، نسبت به اعلام روسیه درباره باز کردن «گذرگاه‌ بشر دوستانه» در حلب ابراز تردید کرد. جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته که از آن بیم دارد که این گذرگاه‌ها یک فریب باشد.

اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده نسبت به اوضاع حلب، به شدت نگران است. وی افزود: ما اعلام روسیه نسبت به گذرگاههای انسانی را بررسی می کنیم اما درباره نتایج آن تردید داریم.»

از سوی دیگر جان کری که با سرگی لاوروف، همتای روسی خود گفتگو کرده است اظهار داشت که همکاری میان روسیه و ایالات متحده در صورت نا امید کننده بودن نتایج، آسیب خواهد دید.»

کری اما افزود:« وی افزود: از سوی دیگر اگر ما بتوانیم مساله را امروز حل کنیم و به تفاهم کامل در مورد آنچه که رخ می‌دهد دست یابیم و سپس توافقی را در مورد ادامه راه حاصل کنیم این مساله عملا می‌تواند باب برخی از احتمال‌ها را باز کند.

کری در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملیات روسیه در سوریه یک حقه باشد، گفت: ما عمیقا نگران تعریف این عملیات انسانی هستیم و من ظرف ۲۴ ساعت گذشته دو بار با روسیه در مورد این مساله صحبت کردم.

گقتنی است که روسیه و سوریه روز چهار شنبه گذشته اعلام کردند که چهار گذرگاه برای مردم تحت محاصره و نظامیانی که خود را تسلیم کنند، تعیین کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید