هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح، کویت را ترک می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح در کویت روز شنبه 30 ژوئیه 2016 اعلام کرد، هیئت دولت اين كشور امروؤ شنبه کویت را ترک خواهد کرد.

عبدالملک المخلافی، وزیر خارجه و رئیس هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح در کویت گفت:« هیئت دولت یمن روز جمعه موضع نهایی این کشور نسبت به مذاکرات صلح را به سفیران کشورهای حمایت کننده از پروسه صلح یمن اطلاع دادیم».

وی افزود:« پس از اینکه حوثی‌ها مذاکرات صلح را با شکست مواجه کردند، هیئت دولت یمن امروز شنبه کشور کویت را ترک خواهد کرد».

مخلافی گفت:«اکنون جامعه بین المللی متقاعد شد که کودتاتگران حوثی حاضر به برقراری صلح و توقف جنگ و خونریزی در یمن نیستند . این گروه قطعنامه‌های شورای امنیت و مشروعیت بین المللی را قبول ندارند».

رئیس هیئت دولت یمن در مذاکرات صلح روز گذشته با اسماعیل ولد الشیخ احمد نیز ملاقات کرد و تصمیم نهایی کشورش را به وی اطلاع داد.

پس از اینکه حوثی‌ها و علی عبدالله صالح روز گذشته از یک توافق میان دو طرف برای تشکیل «شورای اداره کشور» توسط دو طرف، مذاکرتات صلح در کویت متوقف شد.

اسماعیل ولد الشیخ احمد پس از شنیدن خبر توافق حوثی‌ها و صالح، روز جمعه با رئیس هیئت نمایندگی حوثی‌ها در کویت نیز دیدار و گفتگو کرد.

عبدالملک الحوثی رهبر کودتگران حوثی گفت:«تحویل سلاح امری غیر ممکن است این درخواست در هر شرایطی هرگز عملی نخواهد شد».

رهبر حوثی‌ها پس از توافق با صالح در یک سخنرانی از ایالات متحده و سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت به شدت انتقاد کرد.

وی گفت:«امریکا برای یمن توطئه می‌چیند و به القاعده اجازه انتشار و گسترش نفوذ داد. القاعده را به استان‌های جنوبی یمن راه داده و آن را سازمان دهی می کند».

رهبر حوثی‌ها افزود:«القاعده الان در همه جای یمن می جنگد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید