ترکیه.. حبس 17 روزنامه نگار به اتهام وابستگی به گروه گولن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری ترکیه گزارش داد دادگاهی در استانبول روز جمعه 17 روزنامه نگار در این کشور را به اتهام ارتباط با فتح الله گولن و وابستگی به یک «گروه تروریستی» تا زمان محاکمه، موقتا به حبس محکوم کرد.

مقامات ترکیه، 21 روزنامه نگار را به اتهام ارتباط با فتح الله گولن، روحانی ترکیه که در آمریکا اقامت دارد، بازداشت کردند. اما دادگاه 4 تن از آنها را تبرئه و 17 نفر از جمله ناضلی الیجاگ را برای تحقیقات بیشتر در بازداشت قرار داد.

آنکارا، فتح الله گولن را مسئول کودتای 15 جولای معرفی کرده است.

الیجاگ نماینده سابق پارلمان ترکیه است. او در سال 2013 به دلیل انتقاد از برخی وزیران به دلیل دست داشتن در پرونده های فساد، از روزنامه «الصباح» اخراج شد.

بولت مومای، روزنامه گار معروف ترکیه، و سردبیر سابق روزنامه حریت، از جمله چهار نفری است که دادگاه استانبول وی را از اتهام ارتباط با گولن تبرئه کرده است.

پاکسازی در ترکیه، رسانه ها در این کشور را در برگرفته است. مقامات ترکیه تاکنون 130 رسانه از جمله فعالیت 45 روزنامه، 16 شبکه تلویزیونی، 3 خبرگزاری، 23 رادیو، 15 مجله و 29 چاپخانه را ممنوع اعلام کرد.

در همین حال، افکان الا وزیر کشور ترکیه در گفتگو با تلویزیون دولتی «تی آر تی خبر» گفته که مقامات این کشور در ماه جاری، 18هزار نفر را در ارتباط با کودتا، بازداشت کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید