شک و تردید سازمان ملل به اعلام ایجاد گذرگاههای انسانی در حلب توسط روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه نسبت به اعلام روسیه مبنی بر ایجاد گذرگاه‌های انسانی در حلب شک و تردید کرده و گفته که ارسال آزادانه کمک‌های انسان‌دوستانه به ساکنان این شهر، بهترین راه حل است.

روسیه و سوریه روز گذشته اعلام کردند که چهار گذرگاه برای مردم تحت محاصره و نظامیانی که خود را تسلیم کنند، تعیین کرده‌اند.

ستفان اوبراین، رئیس دفتر عملیات بشردوستانه در سازمان ملل گفت:« آنچه که به آن نیاز داریم، آتش بس‌های 48 ساعته برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه از طریق مرزها و محل درگیری است».

وی درباره این گذرگاه‌ها گفت:« این گذرگاه‌ها لازم است همراه با ضمانت‌هایی از سوی همه طرف‌ها ایجاد شود.» وی افزود:« نباید کسی از راه مشخصی و به سمت معینی مجبور به فرار شود.»

از سوی دیگر، ماثیو رایکروفت سفیر بریتانیا در دمشق، در این باره به روزنامه‌نگاران گفت:« اگر این گذرگاه‌ها به انتقال کمک‌ به مردم حلب بینجامد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.»

او تخلیه شهر حلب، جهت حمله به این شهر را مرودو دانسته، افزود:« بهترین کاری که می‌توان کرد، توقف حملات هوایی از سوی رژیم سوریه و همپیمانانش است.»

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز پنج‌شنبه از آغاز عملیات انسان‌دوستانه در حلب توسط روسیه و سوریه خبر داد.

او گفت که روسیه و رژیم سوریه 3 گذرگاه برای غیرنظامیان و یک گذرگاه برای جنگجویانی که خواهان تسلیم شدن هستند، تعیین خواهند کرد.

ظاهرا اظهارات شویگو آماده‌سازی برای آغاز بمباران سنگین شهر حلب است، چرا که وزیر دفاع روسیه گفته در پیشنهاد ایجاد گذرگاه‌ها در نتیجه عدم همکاری آمریکا در ارائه اطلاعات لازم درباره مواضع جبهه النصره و ارتش آزاد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید