کشته شدن یکی از فرماندهان برجسته حوثی در منطقه «الصراری» تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع تلویزیون العربیه در استان تعز روز سه شنبه 26 ژوئیه اعلام کردند، ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی منطقه استراتژیک «الصراری» را در جبل صبر از کنترل حوثی‌ها خارج کردند.

طبق این منابع در جریان بازپسگیری منطقه الصراری، علوی عبدالله عبدالغنی الجنید، یکی از فرماندهان برجسته حوثی‎ها به دست نیروهای مقاومت کشته و قناف الصوفی یکی دیگر از فرماندهان این گروه به اسارت نیروهای مردمی یمن در آمد.

همزمان با بازپسگیری منطقه الصراری مواضع حوثی‌ها در مناق شرقی و غربی استان تعز بوسیله توپخانه ارتش ملی یمن به شدت گلوله باران شد.

از سوی دیگر حوثی‌ها نیز روستاهای الشقب و بتع در شرق منطقه جبل عروس را با گلوله توپخانه و خمپاره مورد هجوم قرار داده‌اند.

در همین حال یک منبع نظامی از نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی گفت:«جنگندهای این ائتلاف اردوگاه دفاع ساحلی در ناحیه المخاء واقع در غرب استان تعز را به شدت بمباران کردند».

این منبع افزود:« ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی در این بمباران ها کشته و زخمی شدند».

جنگنده‌های ائتلاف طی شبانه روز گذشته مواضع حوثی ها را در منطقه المخا واقع در شمال باب المندب، ذباب و اردوگاه المعری را به شدت بمباران کردند.

هواپیماهای ائتلاف همچنین مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح را در منطقه خولان شرق صنعا، حرض شمال غرب یمن، کتاف، الظاهر و استان صعده دژ محکم حوثیها را به شدت بمباران کردند.

در منطقه الجوف و مصلوب 18 تن از حوثی ها به دست مقاومت مردمی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم