سازمان ملل خواستار اجرای آتش‌بس فوری در حلب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل خواستار آتش بس فوری و الزامی در شهر حلب سوریه که از سوی نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان همپیمان آن تحت محاصره است، شد.

در بیانیه سازمان ملل آمده است که حداقل دو روز آتش بس الزامی است تا سازمان ملل بتواند کمک های انسانی خود را به مناطق تحت محاصره حلب برساند.

این در حالی است که استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل برای سوریه، قرار است امروز سه شنبه در ژنو با مقامات آمریکایی و برخی کشورهای دیگر دیدار و در باره احیای مذاکرات صلح سوریه گفتگو کند.

در همین راستا، استفان اوبراین، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و امدادرسانی، از شورای امنیت خواست تا طرف های درگیر را به آتش بس بشردوستانه فوری حداقل دو روزه‌ای ملزم کند تا سازمانهای امداد رسانی بتوانند کمک های خود را به شهر حلب برسانند

شهر حلب تقریبا از سه هفته پیش به محاصره کامل نیروهای اسد و شبه نظامیان همپیمانانش در آمده است.

استفان اوبراین در نشست شورای امنیت در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت:« اماکن درمانی و پزشکی در حلب تنها اماکن درمانی در جهان هستند که بیش از هر جای دیگری مورد هجوم و حملات نظامی قرار می گیرند. به همین دلیل از شورای امنیت می خواهیم که در اسرع وقت طرف‌های درگیر در سوریه را به قبول آتش بس فوری ملزم کند تا بتوانیم کمک های بشردوستانه را به غیر نظامیان محاصره شده برسانیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید