واکنش مخالفان به پیشنهاد گفتگو از سوی اسد: به تو اعتماد نداريم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به اعلام آمادگی رژیم اسد پیروامون از سرگیری گفتگوهای صلح با مخالفان، منذر ماخوس، سخنگوی هیئت عالی گفتگوها، تاکید کرد که رژیم است با نقض قطعنامه 2268 درباره آتش بس از جمله بمباران شش بیمارستان در حلب، مانع هر گونه توافق سیاسی است.

رژیم اسد روز گذشته آمادگی خود را برای از سرگیری گفتگوهای بدون پیش شرط و دخالت های خارجی با مخالفان، با مانجیگری سازمان ملل، و تصمیم این رژیم جهت دست یابی به یک راه سیاسی برای بحران پنج ساله این کشور را اعلام کرد.

این در حالی است که هیچ یک از طرف های گفتگو درباره بحران سوریه، پس از تعلیق گفتگوها با میازنگیری ستفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل، درباره جدول زمانی یا تاریخ جدید مذاکرات، اشاره ای نکرده اند.

سازمان ملل امیداور است که مرحله جدیدی از گفتگوها در ماه اگوست آینده برگزار شود.

از سوی دیگر، جان کری وزیر خارجه روسیه، در گفتگو با سرگی لاوروف همتای روسی خود، بر اهمیت بازگشت به میز مذاکراه تاکید کرد. برخی منابع مخالفان سوری در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط گفته اند که مسکو و واشنگتن، به تفاهمی درباره سرنوشت اسد، نزدیک شده اند.

روزنامه الشرق الاوسط به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که موضوع اسد به جای حساسی رسیده است و تفاهم میان روسیه و آمریکا بر گرفتن اختیارات وی پس از یک مرحله انتقالی کوتاه تاکید می کند.

گفتنی است که جان کری در جریان نشست خود با مقامات روسیه در مسکو به همتای روسی خود و پوتین هشدار داد که گفتگوهای صلح سوریه، برای مدت نامعلمومی ادامه نخواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید