مخلافی: کودتگران حوثی با کارشکنی مانع رسیدن به توافق شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالملک المخلافی وزیر خارجه یمن روز یکشنبه 24 ژوئیه 2016 در سخنانی که در اتحادیه عرب در نواکشوط ایراد کرد، گفت، کارشکنی و ناسازگاری کودتاگران در مذاکرات صلح یمن در کویت مانع رسیدن طرفین به یک توافق حقیقی شده است.

وزیر خارجه یمن گفت:« هنوز با عدم جدیت در مذاکرات صلح شرکت می کنند. آنها هنوز توافق بر سر آزادی زندانیان سیاسی، فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و باز کردن معابر امن برای ورود کمک های امدادی را عملی نکردند واین یکی از مهمترین مشکلی است که میان ما و حوثی‌هاست».

وی افزود:« دولت یمن تلاش دارد که مذاکرات صلح و پروسه سیاسی در اسرع وقت از سر گرفته شود».

مخلافی بار دیگر تاکید کرد، هر گونه توافق با حوثی‌ها باید در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت و توافق ملی و نقشه راه کشورهای عربی خلیج باشد».

عبدالملک المخلافی روز شنبه اعلام كرد كه به دلیل کارشکنی و ناسازگاری هیئت کودتگران حوثی در مذاکرات، ضرب الاجل 15 روزه برای پایان دادن به بحران و رسیدن به توافق کافی نیست.

وزیر خارجه یمن در مصاحبه با روزنامه کویتی «الرآی» گفت ضرب الاجل 15 روز ه که از سوی برادران کویتی مان تعیین شد، برای رسیدن به توافق برای صلح در یمن کافی نیست.

المخلافی گفت:«امکان رسیدن به توافق نهایی طی این مدت دو هفته‌ای وجود ندارد».

بيش از دو ماه است كه مذاكرات صلح يمن ميان حوثى ها و دولت اين كشور در كويت جارى است اما به دليل كارشكنى حوثى‌ها هنوز اين مذاكرات به نتيجه‌اي نرسيده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید