نتانیاهو درگذشت برادر محمود عباس را به وی تسلیت گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع فلسطینی و اسرائیلی روز شنبه 23 ژوئیه از گفتگوی تلفنی بنامین نتانیاهو نخست وزیر دولت اسرائیل و محمود عباس ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی و اسرائیلی، بنیامین نتانیاهو در تماس تلفنی با محمود عباس درگذشت عمر عباس برادر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به وی و خانواده اش تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری المصدر، به نقل از سایت « Ynet» دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتانیاهو با محمود عباس تماس تلفنی برقرار کرده و فوت برادر وی را تسلیت گفت.

طبق این گزارش ، تسیبی لیفنی، نماینده پارلمان اسرائیل و وزیر خارجه سابق این کشور نیز طی یک تماس تلفونی مرگ عمر عباس برادر ابومازن را به وی تسلیت گفت.

در همین حال خبرگزاری رسمی فلسطین "وفا" گزارش داد که محمود عباس برای شرکت در تشییع جنازه برادرش عمر عباس عازم دوحه پایتخت قطر شده است.

رئیس حکومت خودگردان فلسطین هنگام درگذشت برادرش، در یک سفر رسمی به پاریس رفته بود و در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه طرح صلح اسرائیلی – فلسطینی وی را بررسی می کرد.

رابطه ابومازن و نتانیاهو ازآوریل سال 2014 به دنبال متوقف شدن مذاکرات صلح بر سر سیاست گسترش شهرک‌های یهودی نشین توسط اسرائیل قطع شد اما دو طرف در مناسبت های مختلف با یکدیگر تلفنی گفتگو می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید