دولت یمن: روزهای آیند شاهد تغیرات سیاسی و نظامی مهمی خواهیم بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد عبید بن ذغر رئیس حکومت عبدربه منصور هادی گفته است که روزهای آینده اوضاع یمن شاهد تغییرات عمده ومهمی در زمینه های نظامی و سیاسی خواهد بود .

احمد بن عبید الذغر در حالی از تغییرات سیاسی و نظامی در روزهای آینده خبر می دهد که مذاکرات صلح یمن در کویت بدون هیچ نتیجه‌ای در یک سقف زمانی 12 روز قرار گرفته و درگیری میان شبه نظامیان حوثی و نیروهای دولت مشروع یمن شدت گرفته است.

الذغر بدو اشاره‌ای به نوع تغییراتی که قرار است در زمینه نظامی و سیاسی در یمن رخ دهد، گفت:« همه ملزم هستند که از وجب به وجب خاک یمن دفاع کنند».

روز پنجشنبه کویت اعلام کرد که طرف‌های یمنی 15 روز فرصت دارند تا به مذاکرات صلح به میزبانی کویت و با نظارت سازمان ملل متحد پایان دهند.

به گزارش تلویزیون العربیه خالد جارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت گفت: «اگر مذاکرات در زمان مشخص شده پایان نیابد، کویت ناگزیر است بابت ادامه میزبانی پوزش بخواهد».

نخست‌وزیر کویت به نمایندگی از صباح خالد حمد الصباح وزیر امور خارجه این کشور روز چهارشنبه نشستی با اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل متحد به یمن برگزار و در آن بر حمایت کویت از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای به موفقیت رساندن مذاکرات صلح یمن تاکید کرد.

روز چهارشنبه اسماعیل ولد الشیخ با هیأت حوثی‌ها دیدار کرد و دیداری نیز با عبدالملک مخلافی، رئیس هیأت دولت و وزیر امور خارجه یمن داشت.

المخلافی به دیدار اعضای کمیته زندانیان، اسیران و بازداشت‌شدگان رفت و بر لزوم آزادی همه اسیران و بازداشت‌شدگان در کمترین زمان ممکن تاکید کرد.

گفتنی است که هیأت کودتاگران حوثی با مشخص کردن سقف زمانی برای مذاکرات مخالفت کردند. دولت قانونی یمن حوثی‌ها را به کارشکنی و اتلاف وقت در طول مدت مذاکرات در کویت متهم می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید