مخالفان سوری خواستار توقف حملات هوایی ائتلاف بین المللی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالفان سوری، روز چهارشنبه خواستار «توقف فوری» حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه گروه داعش در سوریه شدند. آنها گفته اند که در این حملات، شمار دهها نفر از غیر نظامیان کشته شده اند.

انس عبده رئیس ائتلاف مخالفان سوری در یک پیام فوری به وزیران خارجه ائتلاف بین المللی پس از کشتار وحشتناک روز سه شنبه در منبج، خواستار توقف فوری عملیات نظامی ائتلاف در سوریه، جهت تحقیق درباره این حوادث شد.

ائتلاف مخالفان سوری در بیانیه خود گفته که 125 نظامی در حملات هوایی ائتلاف بین المللی علیه روستای منبج کشته شدند. «نیروهای سوریه دمکراتیک» با حمایت ائتلاف بین المللی، جهت کنترل منبج از 31 ماه مه حملات خود علیه این روستا را آغاز کردند. منبج یکی از مواضع اصلی داعش در سوریه است.

دیده بان حقوق بشر سوریه که از منابع گسترده ای در سوریه برخودار است، گفته که 56 نفر در منبج کشته شده اند.

از سوی دیگر، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا نیز گفته که درباره گزارش های مربوط به کشته شدن غیر نظامیان در بمباران هوایی منبج، تحقیق خواهد کرد.

بیانیه ائتلاف ملی سوریه گفته که تکرار این حوادث خلل آشکار در عملیات ائتلاف را نشان می هد. مخالفان سوری ائتلاف بین المللی را مسئول این حوادث به شمار آوردند.

العبده در بیانیه خود گفته که کشته شدن سوری ها در حملات هوایی ائتلاف، ملت سوریه را به نا امیدی می کشاند و این وسیله ای برای جذب نیرو توسط گروههای تروریستی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم