تصویری..فرمانده نیروی هوایی ترکیه قبل و بعد از کودتا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری های جهان تصویرهای ژنرال اکین اوزتورک، فرمانده نیروی هوایی ترکیه را قبل و بعد از کودتای نافرجام این کشور منتشر کردند. این در حالی است که اوزتورک دخالت خود در کودتا را تکذیب کرده است، اما دادستانی ترکیه تاکید دارد که او در کودتا دست داشته است.

این تصاویر اوزتورک را در قرارگاه پلیس در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه، و هنگام بازجویی توسط دادستانی نشان می دهد. او در این تصاویر نشانه هایی از زخم در یکی از گوش ها و بدن خود دارد.به گزارش خبرگزاری آناتولی، اوزتورک به دادستانی ترکیه گفت که او "رهبر کودتا" نبوده است. بر اساس این گزارش اوزتورک گفت که نمی داند چه کسی رهبری کودتا را به عهده داشته است. او به یک "نیروی موازی" اشاره کرد که کودتا را انجام داده است.

او گفت نمی داند که "چه کسانی رهبری و اجرای کودتا در میان ارتش را به دست داشته اند."بنا بر این گزارش، اوزتورک قرار بود که روز 30 اوت 2016 بازنشسته شود. او به همراه تعداد دیگری از فرماندهان در وزارت دفاع ترکیه تصمیم گرفته اند تا کودتا را انجام دهند.

بر اساس این گزارش، کودتاگران 2 جنگنده را از پایگاه انجرلیک در استان آدنا به کمک جنگنده های اف-16 فرستادند که در آسمان آنکارا و استانبول به پرواز در آمدند. پایگاه های هوایی در سراسر ترکیه در حال آماده باش و پرواز جنگنده را بودند، تا رهبران کودتا برنامه خود را اجرا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید