ملک سلمان بازگشت اوضاع به نصاب خود در ترکیه را به اردوغان تبریک گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، به او بازگشت امور در کشورش را به نصاب خود، تبریک گفت.

به گزارش العربیه، در این تماس تلفنی، ملک سلمان استقبال سعودی از بازگشت امنیت و ثبات در ترکیه را به رهبری دولت این کشور، ابراز کرد.

در مقابل، اردوغان، تشکر و تقدیر خود را از خادم حرمین شریفین ابراز کرد و روابط دوستانه دو کشور را ستود.

پیش از این یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی گفته بود که پادشاهی سعودی، با نگرانی بسیار، تحولات اوضاع در ترکیه را که می‌توانست باعث بر هم خوردن امنیت و ثبات این کشور شود و آسودگی مردمش را بر هم بریزد، دنبال کرد.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گزارش داد که این مقام مسئول، گفت که سعودی از بازگشت اوضاع در ترکیه به نصاب خود به رهبری اردوغان و دولت منتخب در چارچوب مشروعیت قانون اساسی و بر پایه اراده مردم ترکیه، استقبال می‌کند.

از سویی عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی ابراز اطمینان کرد که مقام‌های ترکیه، توانایی کاملی برای بازگرداندن نظام و ثبات پس از کودتای نافرجام شامگاه جمعه را دارند.

الجبیر گفت: «همکاری نزدیک و مستحکمی میان پادشاهی سعودی و ترکیه در خصوص امنیت، مبارزه با تروریسم و حمایت از اپوزیسیون میانه‌روی سوریه وجود دارد».

او خاطرنشان کرد: «با ترکیه روابط تجاری وسیعی داریم و هماهنگی سیاسی میان کشورهایمان مستحکم است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید