از سرگیری مذاکرات صلح یمن در کویت

ولد الشیخ: مذاکرات کویت آخرین فرصت برای برقراری صلح در یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مذاکرات صلح یمن میان هیئت‌های دولت و شبه نظامیان حوثی بعد از ظهر روز شنبه 17 ژوئیه 2016 در کویت از سر گرفته شد.

به گزارش العربیه اولین جلسه گفت وگوهای صلح یمن با حضور هیئت‌های نمایندگی دولت مشروع این کشور و نمایندگان حوثی‌ها و با نظارت سازمان ملل متحد در کویت برگزار شد.

بعد از ظهر شنبه اسماعیل اولد شیخ فرستاده سازمان ملل به یمن دور دوم مشاوره را با حضور هیئت های نمایندگی دولت یمن و هیئت کودتاتگران حوثی افتتاح کرد.

اسماعیل ولد الشیخ با تاکید بر ضرورت تعهد و پایبندی همه احزاب در برابر مسئولیت‌های خود در قبال ملت یمن از طرف های نزاع خواست که با صداقت و نیت پاک وارد گفتگو شوند.

وی هشدار داد که این دور از گفتگوها تنها شانس برقراری صلح در یمن طبق چارچوب و شرایط بین المللی خواهد بود.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد گفت :«گفتگوها به طور عمده در چارچوب قطعنامه شماره 2216 شورای امنیت و ابتکار شورای همکاری خلیج و توافق‌های صورت گرفته در کنفرانس گفتگوی ملی، انجام می گیرد».

ولد الشیخ احمد در سخنان خود به دو هیئت نمایندگی دولت و حوثی ها تاکید کرد که جدول زمانی این دور از گفتگوها تنها دو هفته خواهد بود.

وی گفت :«این مذاکرات دو هفته‌ای بر ضرورت برقراری آتش بس، متوقف کردن اقدامات خشونت بار نظامی و همچنین فعال کردن کمیته های نظارت بر آتش بس متمرکز خواهد می شود».

وی افزود د:« در این مدت همچنین کمیته های نظارت بر عقب نشینی حوثی ها از شهرها و تحویل سلاح ارسال کمک های بشر دوستانه به مناطق اسیب دیده با فعالیت خود را آغاز خواهند کرد».

در همین حال عبدالمالک المخلافی رئیس هیئت دولت گفت:« دولت یمن برای بازگرداندن امنیت، ثبات و متوقف کردن خونریزی در این کشور دست دوستی و صلح را به سوی همه احزاب دراز می کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید