نجات استاندار عدن از حمله تروریستی به وسیله خودروی بمب‌گذاری شده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری به نقل از مقامات مسئول شهر عدن در جنوب یمن، روز جمعه 15 ژوئیه از نجات استاندار این بندر استراتژیک از حمله‌ای تروریستی خبر دادند.

به گزارش تلویزیون الحدث، یک خودروی بمب‌گذاری شده كه مسیر حرکت خودروی‌هاى حامل استاندار عدن و مدیر اداره امنیتی این شهر پارک شده بود، به ناگهان منفجر شد که در اثر آن یکی از محافظان استانداری زخمی شد.

مقام‌های نظامی می‌گویند، هدف از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر حرکت این دو مقام یمنی در بندر عدن، ایجاد آشوب و هرج و مرج در این منطقه است.

عبدالرحمن النقیب، سخنگوی پلیس عدن گفت:« انفجار تروریستی امروز جمعه، خودروی «شلال علی شایع» مدیر اداره امنیتی را هدف قرار داده بود که بر اثر آن یک خودروی نظامی منهدم و خساراتی دیگر به بار آمد.

سخنگوی پلیس عدن اشاره‌ای به خسارت جانی در این حادثه نکرده اما نجات «عیدروس الزبیدی» استاندار عدن و شایع مدیر اداره امنیتی این استان از حمله تروریستی را تایید کرد.

گفتنی است که عیدروس الزبیدی، پس از کشته شدن استاندار سابق عدن در تاریخ 6 دسامبر سال 2015 در این منصب تعیین شده است.

عیدروس الزبیدی تاکنون از چندین حمله تروریستی نجات یافته است. هنوز هیچ گروه یا تشکیلاتی مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است.

داعش که جدیدا به عنوان یک رقیب قوی برای القاعده در شبه جزیره عرب، اعلام موجودیت کرده طی سال گذشته چندین بار به حملات تروریستی در این بخش از کشور یمن که در کنترل دولت دست زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید